Dřevorockfest 2014

IX. ROČNÍK – SOBOTA 05.07.2014

DŘEVOROCKFEST 2014 - plakát

DŘEVOROCKFEST 2014 – plakát

 

FREE FALL – 13:00-14:00 h

RAMMSTEIN.CZ – 14:30-15:30 h

JAKSI TAKSI – 16:00-17:00 h

UDG – 17:30-18:30 h

FREE RIDE (USA) – 19:00-20:00 h

VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY – 20:30-21:30 h

CITRON – 22:00-23:00 h

TŘI SESTRY BANDITOS – 23:30-00:30 h

ARRHYTHMIA – 01:00-02:00 h

 

DŘEVOROCKFEST 2014 – radio spot (650 kB)
VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY

VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY

VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY (pop, Praha)

Velmi žádanou legendou českého show business je bezpochyby Václav Neckář a proto si zde o něm také připomeneme několik důležitých životních mezníků… Pochází z umělecké rodiny, již od mládí vystupoval v dětských operních rolích v inscenacích Státního divadla Zdeňka Nejedlého v Ústí nad Labem. Po maturitě pracoval postupně pro různá divadla, z nichž divadlo Rokoko, kde účinkoval spolu s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou, dalo vznik této pěvecké skupiny Golden Kids (Zlatá kůzlata, 1968-1970). Od roku 1971 účinkoval s vlastní skupinou Bacily, jejímž vedoucím byl zpočátku Ota Petřina a od roku 1974 Jan Neckář (bratr Václava Neckáře). V listopadu 2002 postihla Václava Neckáře mozková mrtvice, která měla za následek výpadky řeči. Po dlouhé rehabilitaci se opět vrátil na koncertní pódia a po sedmnácti letech vydal nové řadové album „Oči koní“. Přelom 70. a 80. let lze označit za Neckářův umělecký vrchol. Jeho další alba již nebyla tak úspěšná a dodnes nejsou ve Vaškově diskografii příliš známá, například Atlantida 99 nebo Pod komandem lásky. Dovedl se však přerodit ve zpěváka písní hlubšího záběru a tím překonat bariéru, která mu jako stárnoucímu muži skoro neodvratně hrozila.

VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY

VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY

Po roce 1989 a pádu železné opony založil se svým bratrem hudební vydavatelství Ne a Ne Records, které vydalo výběr „Časy se mění“ a účinkovali na něm kromě Vaška i jiní čeští interpreti, kteří se skupinou Bacily za léta jejich existence zpívali. 90. léta nepřinesla již žádné nové Vaškovo profilové album, pouze výběry „Jak ten čas letí“ a „Zlatej Vašek“ a několik reedicí jeho starších alb. Došlo dokonce i ke znovu vzkřísení tria Golden Kids, i to však nemělo dlouhého trvání. Se vstupem do nového tisíciletí však přišel i Vaškův comeback. Jako herec se proslavil především rolí ve filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, na motivy stejnojmenné novely Bohumila Hrabala, ale hrál i hlavní role ve filmech Skřivánci na niti a Šíleně smutná princezna, Kulhavý ďábel, Ta naše písnička česká. Na Dřevorockfestu s námi oživte v paměti někdejší slávu nezapomenutelných popových hitů „Stín katedrál“, „Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě“, „Lékořice“, „Čaroděj Dobroděj“ či „Dr.Dam Di Dam“…

CITRON

CITRON

CITRON (heavy metal, Ostrava)

K této moravské formaci je zde namístě zmínit i její úplné začátky… Počátky kapely spadají do roku 1976, kdy několik muzikantů odešlo od Františka Ringo Čecha a založilo doprovodnou kapelu zpěváka Aleše Ulma (dnešní televizní dramaturg). Mezi nimi byli také kytarista Olda Říha, bubeník Tolja Kohout (oba Katapult), klávesista Miloš Nop a baskytarista Petr Michalík, který dal této kapele jméno CITRON. Po několika personálních změnách se v roce 1982 stal kapelníkem bubeník Radim Pařízek. Na post zpěváka přibral (již nežijícího Stanislava Hranického (ex Majestic) a mladého kytaristu Jindřicha Kvitu. O rok později pak do Citronu přetáhl kytaristu Jaroslava Bartoně a baskytaristu Václava Vlasáka, kteří přišli ze skupiny Pavla Nováka. Přelomovým albem pro kapelu byla nahrávka „Plni energie“ z roku 1986, která se okamžitě stala zlatou a záhy se prodalo přes půl milionu nosičů. O rok později Citron zabodoval na 2. místě ve Zlatém slavíkovi. V únoru roku 1987 si zpěvák Stanislav Hranický po koncertu v Bratislavě těžce zlomil nohu a na jeho místo Citron angažoval Ladislava Křížka z pražského Vitacitu. S ním pak nahrál album „Radegast“, které je považováno za první české ryze heavy metalové album. To skupinu katapultovalo na špici hitparád. Úspěch pak korunovalo vítězství v anketě Zlatý slavík. Počátkem roku 1989 Citron ještě začal připravovat další řadové album „Vypusťte psy“. V té době však jeho řady opustil Ladislav Křížek a vzápětí po něm i Jaroslav Bartoň, kteří založili vlastní skupinu Kreyson.

CITRON

CITRON

Kapela CITRON na konci roku 2013 bilancuje: „Ro(c)k se sešel s ro(c)kem a my se opět ohlížíme nad tím, co nám dal a vzal. Bohužel jsme jej prožívali ve smutku nad ztrátou našeho nejbližšího kamaráda Standy Hranického, který nás v dubnu předčasně opustil. Stalo se to zrovna v době, kdy začínalo velmi úspěšné „Radegast & Plni energie“ tour. Do poslední chvíle byla určitá naděje, že si s námi zazpívá alespoň jednu píseň a že se časem uzdraví. Bohužel, bigbítový pánbůh se rozhodl jinak a Standu si povolal k sobě nahoru. Na všech koncertech jsme pak vzdávali hold našemu nenahraditelnému příteli. Jako vzpomínka na Standu vyšla na CD reedice raritních singlů z let 1982-85, které všechny sám nazpíval. To, že je celý náklad již téměř vyprodaný, svědčí o tom, že jste ani vy na něj nezapomněli. Život jde ale dál a kapela se rozhodla pokračovat s novým zpěvákem. Fany Michalík patří do velké citroňácké rodiny 23 let, když už v roce 1990 nazpíval album „Vypusťte psy!“. Jeho vřelé přijetí fanoušky jen dokazuje, že do kapely zapadl naprosto dokonale. Velký dík patří všem za podporu našeho letošního turné, kdy většina koncertů byla vyprodaná a kdy jsme společně s vámi vytvořili neopakovatelnou atmosféru, umocněnou hostováním rockové dračice Tanji. Sám šéf Pragokoncertu Jirka Daron prohlásil, že nezná v Česku metalovou kapelu, která by tohle dokázala. Především jemu vděčíme za dokonalou organizaci a servis na všech koncertech během turné! A co nás čeká v příštím roce? Můžete se těšit na v pořadí další CD reedici naší diskografie a druhý díl DVD Representative. Rádi bychom také začali přípravné práce na novém albu, které plánujeme vydat na 40. výročí CITRONU. Počátkem května proběhne očekávané setkání s fanoušky a pevně věříme, že v létě všem uděláme radost jedním velkým překvapením!“. Třeba právě na Dřevorockfest 😉

FREE FALL

FREE FALL

FREE FALL (rock-metal, Uherské Hradiště)

Je  uherskohradišťská skupina hrající směs metalu, rocku, ale i popu. Vznikla již v roce 1995. Její tvorbě dominují elektrické podklady, chytlavé melodie a zajímavé vokály. Texty anglicky zpívaných písní, které jsou plné sklíčenosti, tísně a zasmušilosti, jsou výhradně vlastní tvorbou kapely. Kapela má za sebou nespočet koncertů po mnohých klubech na Moravě i v Čechách. Díky vítězství v soutěži Rocková dvanáctka 2006 se dostala do širšího povědomí lidí a otevřela si tak dveře na větší pódia a festivaly po celé ČR (mj. Masters Of Rock, Basinfirefest, Sázavafest, Vizovické trnkobraní, Noc plná hvězd, Benátská noc, aj.) a předskakování zahraničním velikánům, např. Within Temptation, Lordi, Waltari, Grave Digger, Leaves Eyes… Nyní kapela přestavuje svou nejčerstvější  studiovou desku Protínám. Ta je považována za zásadní zlom v tvorbě Free Fallu a to hlavně díky přechodu od dřívějších anglicky zpívaných songu k českým. Velký podíl na novém zvuku má taky spolupráce s Pavlem Vantuchem (ex. Dying Passion). Na tomto albu kapela pracovala v nové sestavě v čele se zpěvačkou Sabinou. To už je však také minulostí, protože kapela angažovala novou FFrontmanku Andreu Leovou, a tak bude co posuzovat a hlavně na co nového koukat 😉


RAMMSTEIN REVIVAL

RAMMSTEIN REVIVAL

RAMMSTEIN.CZ (industrial-metal, Pardubice)

RCZ (dříve Ramm Stein! CZ) je česká revivalová kapela německých Rammstein, která koncertuje jak po celé České republice, tak i v zahraničí, jako je například Slovensko, Německo a Polsko. Součástí téměř dvouhodinového koncertu jsou nejen věrně odehrané písně originálu, ale také i kostýmy, podiová show a pyrotechnické efekty. Kapela si zakládá na živé hudbě a proto jako jedna z mála revivalových skupin německé legendy v Evropě hraje bez jediného klávesového samplu, což přidává celému vystoupení energii a údernost. V repertoáru kapely jsou skladby, které protínají celou diskografii Rammstein od roku 1995 až po současnost.


JAKSI TAKSI

JAKSI TAKSI

JAKSI TAKSI (punk rock, Praha)

Kapela JAKSI TAKSI v dřívějším období nepatřila mezi neproduktivnější kapely v oblasti tvorby videoklipů. V počátcích videoklipy přímo odmítala, jako symbol komercializace umění, později občas nějaký ten klip uvolnila a s novou deskou „Signál“ plní svůj slib, že natočí největší počet videoklipů k jedné desce. Světlo světa tak postupně spatřily kontroverzní „Maturitní večírek“, posléze klip „Cítím“, aktuální a angažovaný klip k volbám do poslanecké sněmovny, který se dostal i do tzv. seriózního zpravodajství většiny médií „Víme svý“ a nyní je zde Signál. Někteří hudební příznivci znají singl s názvem Signál od kapely Nightwork, nicméně stejnojmenné album kapely JAKSI TAKSI vzniklo dříve než konkurenční singl a posléze i film.


UDG

UDG

UDG (rock-pop, Ústí n.L.)

UDG je partička mladých hudebníků, kteří pocházejí z Ústí nad Labem. Začátek jejich kariéry přišel díky soutěži Coca cola popstar. V této soutěži kapela prorazila v roce 2004. I díky ní kapela ze severu Čech vydala CD „Ztraceni v inspiracích“. Na tomto CD najdete hity jako „Hvězdář“, „Motýl“ nebo „Piloti“, ke kterým byly natočeny i videoklipy. Na tomto CD jsou navíc slyšet i hlasy Richarda Krajča, z kapely Kryštof, nebo Matěje Homoly z Wohnoutů. V nové sestavě s kytaristou Guillamem Kondrackim vydává kapela CD „Buď a nebe“. Na tomto CD je například duet s Ivou Frühlingovou. Dále zde hostuje Honza Homola, bratr Matěje, z Wohnoutů. Nejznámější je píseň „Kurtizána“, se kterou kapela proparzila i v anketě Žebřík. V roce 2009 vychází třetí CD, s názvem „Autoportrét“. Z této desky byly natočeny videoklipy na písně „Kdy zas blíž“ a „Éterická“. Druhá zmiňovaná píseň bodovala jak na Evropě 2, tak v hitparádě T-music chart. V roce 2012 vyšlo kapele CD „Akrobat“ se singlem „Pádové otázky“.


FREE RIDE

FREE RIDE

FREE RIDE (blues-hard rock, CZ/USA/ITA)

FREE-RIDE je blues/hard rocková kapela z Prahy, kterou založili italský kytarista Dario Sapienza a americký zpěvák Brynn Stephens v roce 2011. Hraje mix převzatých a vlastních písniček. Na jejich koncertech uslyšíte písničky od Free, Bachman Turner Overdrive, ZZ Top, Grand Funk Railroad, Lynyrd Skynyrd, atd. Kapela odvodila svůj název z písně od Edgar Winter Group (jejichž skladby také hrají), tedy … come on and take a FREE-RIDE! Bluesový zpěvák a profesionální hráč na foukací harmoniku Brynn Stephens, pochází z Los Angeles, kde v 80. letech spolupracoval a hrál na turné populárních skupin jako např. Great White, Cheap Trick a Hurricane. Italský bluesový kytarista Dario Sapienza (známý v Česku m.j. jako člen hard rockové kapely Empire) se narodil s rockovou muzikou v krvi, dlouhé roky hrál hlavně pro americké publikum na vojenské základně poblíž svého města v Itálii. V České Republice hrál na celorepublikových turné společně s kapelami jako např. Arakain, Doro Pesch, Apokalyptika, atd. V původním složení kapely figuroval i profesionální americký baskytarista Paul Schimmelmann, který se bohužel po pár měsících pobytu v Praze musel vrátit do USA. Jeho místo převzal americký basák a zpěvák Steven Scalia a společně s bubeníkem Hugem Lindaurem byla kapela kompletní na konci roku 2011.


TŘI SESTRY BANDITOS

TŘI SESTRY BANDITOS

TŘI SESTRY BANDITOS (punk-garage, Praha)

Tento revivalový soubor funguje od roku 2000 a s originálem TŘÍ SESTER má přátelský vztah. Staví na všeobecné oblibě skladeb a posouvá jejich pojetí vlastním, originálním směrem. Pokud pro nějakou kapelu existuje označení punkový šlágrkabaret, pak jsou to právě BANDITOS. Koncerty tohoto „souboru kreténů“ nejsou pouhým bigbítovým osvěžením s fanánkovskými superšlágry, ale i směsicí kreativních pohybových variací, panáku zelené, lehce erotických diváckých soutěží a neotřelých mixů třísestrovské muziky.


ARRHYTHMIA

ARRHYTHMIA

ARRHYTHMIA (pop-rock, Přerov)

Je originální hudební seskupení čtyř violoncellistů s bubeníkem. Toto unikátní složení klasických nástrojů se specializuje na interpretaci rockových, metalových či popových hitů z celého světa. Nevyhýbají se však ani hudbě klasické, kterou propojují s moderními prvky. V repertoáru mají i několik vlastních skladeb. Dělají, co je baví, a Vy to poznáte. Vyberte si z jejich repertoáru, zažijte strhující show na vlastní kůži.