Dřevorockfest 2011

VII. ROČNÍK – ÚTERÝ 05.07.2011 

DŘEVOROCKFEST 2011 - plakát

DŘEVOROCKFEST 2011 - plakát


BUMBRLÍCI Z POMERANČOVÉ ZAHRADY
– 14:00-15:00 h

THE GINGER – 15:30-16:30 h

K.KAHOVEC + V.SODOMA & GEORGE & BEATOVENS – 17:00-18:00 h

XINDL X – 18:30-19:30 h

ALEŠ BRICHTA & AB BAND – 20:00-21:30 h

MANDRAGE – 22:00-23:00 h

RYBIČKY 48 – 23:30-00:30 h

NIGHTWISH revival – 01:00-02:00 h

METALLICA revival – 02:30-03:00 h

 

DŘEVOROCKFEST 2011 – radio spot (1,2MB)

 

Nebyly nalezeny žádné obrázky

ALEŠ BRICHTA & AB BAND

ALEŠ BRICHTA & AB BANDALEŠ BRICHTA & AB BAND (heavy metal)

ALEŠ BRICHTA & AB BAND (heavy metal)

Do role headlinera byl pasován metalový veterán ALEŠ BRICHTA se svým AB BANDem. Letos oslaví 30-leté působení na hudební scéně. Kromě březnového jubilejního vzpomínkového turné zaměřené na období působení v Arakainu je také další související novinkou, že Aleš Brichta zásadně změní playlist bandu. To vše na základě mnohých podnětů různých anket, emailů, přání fanoušků a pořadatelů. Fanoušci se tak mohou těšit na oprášené pecky „Gladiátor – Kyborg – Adrien – Kartágo“. Playlist pro rok 2011 bude vypadat následovně (bez udání pořadí): „Atentát na city – Než přijde ráno – Jednou to pochopíš – Nejsme nevinní – Kybor – Forest Gump – Gladiátor – Adrien – Roy Bean – Umřít v botách – Není nutný plakat – Metalomanie – Barák na odstřel – Vlajky – Perly ve vlasech – Blázen – Deratizer – Vůne ženy – Peklo už čeká – Legionář – Cizinec – Anděl posledního soudu – Půl století – Kolonie termitů“.

ALEŠ BRICHTA & AB BAND - Grizzly (2010)

ALEŠ BRICHTA & AB BAND - Grizzly (2010)

Aktuální čtvrté album AB Bandu „Grizzly“ bylo pokřtěno 01.11.2010. Skoro po 20 letech anglické arakainské prvotiny je to druhé anglicky nazpívané album s nově nahraným výběrem 12 písní ze starších desek, doplněný o četné covery, resp. autocovery skladeb použitých z dalších projektů zúčastněných členů. Abbandovský repertoár zde zastupuje „Peklo už čeká“ (2006) pod názvem „Good News From Heaven“, „Poslední legionář“ (2006) coby „The Last Legionary“ a dokonce i ten prokletý „Deratizer“ (2009) jakožto „Send Them To Hell“. Ze starších sólovek došlo na „Než přijde ráno“ (1996), čerstvě „Stop The Morning“, a přítomny jsou i obě nejslavnější balady, tedy „Barák na vodstřel“ (1994), aktuálně „Grains Of Sand“, a také „Dívka s perlami ve vlasech“ (1994), zde patrně v původní verzi „Pearls In Her Hair“ (1969) od maďarské kapely Omega. Vyloženým coverem je „Ride The Sky“ (1970) od německých Lucifer’s Freind, značně evokující hitovku „Immigrant Song“ od Led Zeppelin, kterou shodou okolností nahrál ARAKAIN před šestnácti lety. Od něj tady není nic, hodně však překvapuje zařazení balady „Lucie“ (1991) od LUCIE, nově nazvané „Sleep Sweet Lucien“. Ze spolupráce s tragicky zemřelou Pavlou Kapitánovou byl použit nejznámější song „Nevěřím“ (1996), přetavený na „Don’t Believe“, zatímco úspěšná fotbalová hymna „Nechte vlajky vlát“ (2000) projektu HATTRICK dostala název „Born To Win“. Kapela obou kytaristů Motorband poskytla stále nedávné  „Heart Of The Machine“ (2009) a naprostý závěr obstarává alespoň jedna věc od GRIZZLY, jmenovitě „Není nutný plakat“ (2002), tentokrát nazvané jednoduše „Grizzly“.


MANDRAGE

MANDRAGE

MANDRAGE (rock)

Je to kapela v současnosti již dobře známá. Jedná se o plzeňské rodáky, čtyři velmi nadané hudebníky, kteří se dali dohromady v roce 2003. Mates Vorda a Víťa Starý si spolu poprvé zahráli na oslavě svých otců v roce 2001. Kluci secvičili píseň Wonderwall od Oasis a A forest od The Cure, za což sklidili obrovské ovace. Ač jim bylo tehdy pouze 12 let, jejich nadšení pro muziku vyústilo v založení kapely Mandrage. Víťa začal hrát na dřevěnou kytaru a kvákadlo, Mates na bubny. O dva roky později potkali na známé plzeňské soutěži amatérských kapel „Můza“ Bolana a Coopiho. Kluci si padli do noty a poté spolu začali hrát i v kapele. V současné době má na svém kontě Mandrage tři desky.

MANDRAGE - Hledá se žena (2009)

MANDRAGE - Hledá se žena (2009)

První album „Říkala, že jí trápí cosi“ vyšla na vlastní náklady kapely v roce 2004. Další dvě desky „Přišli jsme si pro vaše děti“ (2007) a „Hledá se žena“ (2009) již vydalo známé vydavatelství Universal Music. Na 8. ročníku hudebních cen Óčka 2010 zvítězila v kategorii Kapela roku. Sošku si odnesli druhý rok po sobě, a to když za loňský rok získali cenu za Nejlepší rockovou kapelu. Jejich prvotní singl „Hledá se žena“ se stal podle oficiálního žebříčku IFPI nejhranější písní v českých rádiích. Také druhý „Už mě víckrát neuvidíš“ bodoval v hitparádě na Evropě 2, TV Óčko či T-music. To, že jsou Mandrage již delší čas jednou ze stabilních úspěšných kapel na poli showbusinessu, dokazují také vydatnou účastí na letních hudebních festivalech.

 

RYBIČKY 48

RYBIČKY 48

RYBIČKY 48 (pop-punk)

O této profláknuté punkové kapele jsme tu už napsali několik info článků a tak už je problém se neopakovat. Jsou to naši velmi dobří kamarádi a tak jsme jim na našem festu už tradičně počtvrté vyhradili prostor.  Zde ještě nezmíněnou zajímavostí je, že se kapela opětovně objevila v nominaci v kategorii Hudební skupina v tradiční české hudební anketě „Český slavík Mattoni 2010“. Ale zatímco ostatní kapely prosí své fanoušky, aby pro ně hlasovali, kapela má k anketě naprosto opačný postoj „Tahle anketa nemá žádnou váhu a vypovídající hodnotu, jde jen o to, prodat reklamní čas a provařit nějaký prachy od sponzorů. Peníze, který byste za nás cpali do sms, si pošetřete, dorazte na koncert a radši nás za ně pozvěte na panáka anebo na pivko. Tím nám uděláte větší radost. Díky R48.“. Poslední album „Viva La Revolución“ z roku 2009 bude zrejmě letos následovat čtvrté řadové album, jemuž bude předcházet jarní singl a s ním i klip. Právě probíhá ve studiu nahrávání první části této řadovky a tak se na našem festu snad už dočkáme i jeho fyzické podoby.


KAREL KAHOVEC - GEORGE & BEATOVENS - To nejlepší z let 1965-2000

KAREL KAHOVEC - GEORGE & BEATOVENS - To nejlepší z let 1965-2000

KAREL KAHOVEC – GEORGE & BEATOVENS (bigbeat)

Tato legenda slavila vloni skoro neuvěřitelné 45. výročí založení. KAREL KAHOVEC začínal jako bidbeatová a rock´n´rollová hvězda 60. let minulého století, kde působil jako člen skupiny MATADORS a FLAMENGO, později též jako interpret moderní country hudby ve skupině COUNTRY BEAT JIŘÍHO BRABCE (kde vystupoval vedle hlavní hvězdy tohoto souboru zpěvačky Nadi Urbánkové). V jeho profesionální kariéře mu hlavně ze začátku hodně pomáhala poměrně slavná a tehdy dost známá sestra zpěvačka Vlasta Kahovcová, někdejší členka Divadla Semafor a pozdější doprovodná zpěvačka ve skupině Ladislava Štaidla. V současné době Karel Kahovec pokračuje v odkazu svého kamaráda a přítele zpěváka PETRA NOVÁKA. Hraje a zpívá v obnovené skupině GEORGE & BEATOVENS, se kterou vystupuje od počátku 90. let minulého století.
V programu jsou zařazeny známé Kahovcovy z 60. let („Paní v černém, Poprava blond holky atd.“), rock´n´roll v původní podobě, písně z období spolupráce s Country Beat („Háj modřínů, To se budem príma mít“), několik písní z alba „Rub a líc“, vzpomínka na Petra Nováka, dlouholetého zpěváka G&B („Povídej, Hvězdičko blýskavá, Já budu chodit po špičkách“). Na přání pořadatele vystoupí s G&B jako host VIKTOR SODOMA s repertoárem legendárních The Matadors („Zlatý důl, Hush, Black is black atd.“).

 

XINDL X

XINDL X

XINDL X (hip-hop/folk/blues)

XINDL X, vlastním jménem Ondřej Ládek, pražský rapper s kytarou, který se pokouší nalézt nový přístup k českému písničkářství. V roce 2007 zvítězil s písní „Mamut“ v soutěži Česko hledá písničku. V roce 2008 získal ocenění Autorská Posta za píseň „Dysgrafik“, na festivalu Zahrada zvítězil v písničkářské kategorii a v soutěži Inkubátor pořádané serverem iLegalne.cz zvítězil s písní „Styky“ v kategorii pop. Jeho píseň „Anděl“ byla v roce 2008 nehranější písní na serveru Bandzone.cz. V roce 2008 vydal  debutové album „Návod ke čtení manuálu“, za které získal nominaci na cenu České hudební akademie Anděl v kategorii folk-country. V roce 2010 vydal společně s Olgou Lounovou  (svou přítelkyní) album „Praxe relativity“, odkud také pochází „Láska v housce“, „Chemie“ či „Mindráček“. Xindl X tvoří auto-protest songy, ve kterých kombinuje hiphopové frázování s folkem, jazzem a blues. Těžištěm písní však zústávají texty, ve kterých má stejnou váhu pokus o osobní výpověď, jako smysl pro ironii. Na koncertech vystupuje sám s kytarou nebo s doprovodnou kapelou ve složení David Landštof – bicí, Jan Cidlinský – baskytara, Dalibor Cidlinský jr. – klávesy, banjo, kytara. Pod svým skutečným jménem Ondřej Ládek působí také jako filmový a televizní scenárista. Je autorem námětu a spoluautorem scénáře filmu Restart (spolu s režisérem Juliem Ševčíkem). Je spoluautorem námětu seriálu COMEBACK a spoluautorem scénářů k jeho prvním patnácti dílům. Chystá i celovečerní filmový muzikál Raportér.

NIGHTWISH REVIVAL

NIGHTWISH REVIVAL

 NIGHTWISH REVIVAL (metal/gothic)

Projekt Nightwish revival vznikl na podzim roku 2004, ale kompletní sestava byla vytvořena začátkem roku 2005. Otcem myšlenky byl LUBOMÍR STRAKOŠ, který je na hudebním poli frýdecko-místeckého regionu znám jako pořadatel festivalů a klubových akcí v regionu Eddiefest. Kapela prošla mnoha změnami v sestavě, v říjnu 2006 ale kapelu zasáhla nepředpokládaná změna hned na třech postech najednou. Tato situace vyřadila kapelu do dočasného přerušení činnosti a odřeknutí zbývajících dojednaných koncertů. Rozloučili jsme se s basákem Milanem, bubeníkem Tomášem a zpěvačkou Cat. Zpěvačka Cat si sebou vzala i svůj název Everdream,  tudíž jsme název kapely vrátili zpět na původní Nightwish revival.  Ještě v tomto měsíci se ale podařilo kapelu obnovit do aktuální sestavy. Začátkem roku 2011 kapelu opouští bubeník Patrik Sas, který odjíždí na zahraniční studium do USA. Nástupcem za Patrika se stal Robert Jarský, který působil v kapelách Accept revival Zlín a Vindex.

 

GINGER

GINGER

GINGER (rock´n´roll, Přerov)

GINGER je mladá tříčlenná rock´n´rollová kapela z Přerova hrající výhradně vlastní skladby s anglickými texty. Skupina existuje od června roku 2010. Hudba je založena na jednoduchých melodických lehce zapamatovatelných motivech, které snad každého osloví. Zajímavostí je, že v kapele působí dva bratři Michal a Roman a jejich bratranec Kuba.

 

 

 


BUMBRLÍCI Z POMERANČOVÉ ZAHRADY

BUMBRLÍCI Z POMERANČOVÉ ZAHRADY

BUMBRLÍCI Z POMERANČOVÉ ZAHRADY (alternative rock, Přerov)

Zakládající členové se znali už dlouho před založením kapely na jaře 2008. Začali zkoušet v Radslavicích ve složení Oule – zpěv, Popec – zpěv, Peca – bicí, Jany – basa, Bořka – kytara, Mara – kytara. Na čas se Oule odporoučel do Anglie a po jeho návratu se kapela v únoru 2009 opět rozjíždí. Mezitím odešel Popec, Janyho vystřídal Bořka. Zkušebnu přestěhovali do Kozlovic. Poté se ke kapele přidal klávesák Cvrček. Hrají převážně převzaté skladby různých žánrů a také pět vlastních skladeb.