Dřevorockfest 2010

VI. ROČNÍK –  pondělí 05.07.2010

DŘEVOROCKFEST 2010 - plakát

DŘEVOROCKFEST 2010 – plakátSPOCENÁ UKLÍZEČKA – 16:00-17:00 h

PIRILLO – 17:30-18:30 h

DORO & WARLOCK REVIVAL – 19:00-20:00 h

COCOTTE MINUTE – 20:30-21:30 h

KREYSON – 22:00-23:00 h

RYBIČKY 48 – 23:30-00:30 h

MORČATA NA ÚTĚKU – 01:00-02:00 h

 

DŘEVOROCKFEST 2010 – radio spot (1,2 MB)

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 

KREYSON

KREYSON

KREYSON (heavy metal, Praha)

Láďa Křížek patří mezi několik málo českých zpěváků, jejichž pěvecké kvality jsou stavěny na nejvyšší stupínky pomyslného českého olympu. Je stálicí naší populární scény již dvacet let. Přesvědčuje nejen svými hlasovými, ale i skladatelskými kvalitami.
V roce 1989 začíná připravovat svůj vlastní projekt KREYSON. Působil v dalších rockových kapelách TAM, VITACIT a CITRON. Se skupinou KREYSON vydal Láďá Křížek CD “Anděl na útěku (1990)” – “Křižáci (1992)”, toto album bylo nahráno i pro trh západní Evropy a Japonska pod názvem “Crusaders” – “Elixír života (1993)” – “Zákon džungle (1995)”. V roce 1994 přebírá Láďa Křížek, coby nejprodávanější rockový interpret po listopadu 1989 diamantovou desku za 400 000 ks prodaných nosičů. V průběhu roku 1997-1998 připravuje se svým bratrem Mirkem nový projekt pod názvem DAMIENS, který úspěšně startuje na podzim roku 1998 singlem „Lásko měj se“. V březnu 1999 vychází první album DAMIENS pod názvem „Křídla“ které bylo rovněž oceněno zlatou deskou. CD se natáčelo u Jana Němce v Hannoveru, u stejného J. Němce, který spolupracoval s Láďou již na deskách s Citronem a Kreysonem. Na jaře roku 2001 přijímá Láďa Křížek účast na znovunatočení alba se skupinou CITRON pod názvem „Síla návratů“. Jedná se o výběr největších hitů, se kterými slavil Láďa s CITRONEM největší úspěchy. Na albu najdeme i novou skladbu z dílny Ládi Křížka s krásným textem J. Machka „Síla návratů“.

KREYSON - logo

KREYSON – logo

V polovině roku 2006 začal Ladislav Křížek obnovovat činnost skupiny Kreyson. Vyhlásil konkurz na posty muzikantů, který probíhal od července do konce října 2006 za neočekávaného zájmu muzikantů! Celkem se přihlásilo 90 talentovaných hudebníků, z nichž bylo vybráno 37 postupujících do užšího kola. Ti v neděli 17. prosince 2006 předvedli v Olomouci v prvním kole konkurzu své muzikantské schopnosti. Definitivní rozhodnutí padlo 25. ledna 2007, kdy byl konkurz ukončen. Sestava kapely Kreyson v čele s Láďou Křížkem má při startu comebacku složen Radek „Reddy“ Kroc – kytara, Honza „Kirk“ Běhunek – kytara, Jaroslav Bartoň – kytara, Luděk Adámek – baskytara, Zdenek Pradlovský – bicí. Skupina Kreyson se poté poprvé živě představila v sobotu 17.března 2007 v ČEZ aréně v Ostravě s anglicky zpívanou skladbou „Deep In The Night“ v duetu s německou metalovou královnou DORO, v rámci slavnostního předávání cen Akademie populární hudby Anděl Allianz 2006. Program byl vysílán v přímém přenosu na ČT 1 a v Českém rozhlase 1 Radiožurnál. V květnu 2007 vychází nové CD z akusticky hraného turné „Nejde vrátit čas“, které nese stejný název. Kreyson tak od roku 2007 vystupuje na mnoha rockových festivalech po celé České republice i Slovensku.

 

COCOTTE MINUTE

COCOTTE MINUTE

COCOTTE MINUTE (nu metal/crossover, Praha)

Cocotte Minute je česká nu-metalová kapela. Současná sestava je Zeller – zpěv, Codan – basa, Přéma – kytara, Czendál – kytara, Pavloas – bicí, a v tomto nezměněném uskupení jsou od roku 2002. Podle médií jsou díky své živelnosti jedinečnou klubovou senzací a často vyhledávaným festivalovým tahákem. V roce 2007 byla kapela vyhlášena na Žebřík 2006 Sony Ericsson Awards Objevem roku. Poslední  CD z roku 2010 „Sado Disco Vol.2“ bylo pokřtěno 28.04.2010 v žižkovském Paláci Akropolis. Rok po vydání alba „Sado Disco vol. 1“, biochemické mutace rytmu a samplu, tvrdých kytar a nihilistických textů, kterým se dobrovolně nechaly infikovat tisíce věrných příznivců i nejedny uši hudebně-kritické, přicházejí Cocotte Minute s pokračováním „Sado Disco vol. 2“ – další nemilosrdnou náloží metalových riffů okázale obcujících s disco rytmy.

 

MORČATA NA ÚTĚKU

MORČATA NA ÚTĚKU

MORČATA NA ÚTĚKU (rock/metal, Brno)

Morčata na útěku je brněnská hudební skupina vzniknuvší roku 2004. Jejich tvorba spočívá v parodování známých českých i zahraničních populárních písniček vlastními vtipnými texty. V těchto textech využívají členové skupiny hrubý jazyk včetně vulgárních výrazů jako nástroje k šokování svých posluchačů. V jejich písních se často vyskytují zmínky o lidech, kteří navštěvovali a navštěvují brněnskou hospodu Black Diamond, a o jejich zážitcích. Skupina se v soutěži Český slavík v ročníku 2007 umístila na 29. místě v kategorii Skupiny. Tento kvartet hraje ve složení YettY – zpěv, Ketchup – baskytara, Mikesh – kytara, Filipínec – bicí. V roce 2010 vydávají své 6 řadové album „Tenkrát na záchodě“.

 

RYBIČKY 48

RYBIČKY 48

RYBIČKY 48 (pop-punk, Kutná Hora)

Již potřetí osvědčení borci zahrají na festivalu Dřevorockfest! Kutnohorská pop-punková skvadra RYBIČKY 48 měla na našem loňském festivalu opravdu úspěch a tak jejich show letos znovu zopakujeme. Skupina vznikla v listopadu 2002 v téže sestavě hraje dodnes. Původně se jmenovala Banánové rybičky, ale byla nucena svůj název změnit. Na svém kontě má několik vítězství, např. 3. místo v soutěži Radia Beatu Naděje Beatu či vítězství v internetové soutěži Rock For People 2004. Klip k singlu OOOU! obhájil 5x po sobě zlatou příčku v hitparádě ESO a na YouTube.com byl shlédnut v jedné verzi bezmála 58000 krát a v druhé dokonce již více než 186000 krát. Přesně před rokem 8.8.2008 na Rokycany Festu oslavil Kuba Ryba své 24. narozeniny a společně s Petrem a Ondrou i svůj 300. koncert! „Za šestnáct let mi bude padesát bez desíti,“ říká s úsměvem na rtech Kuba. Na zmíněný koncert se dostavili velkolepě – na festival přiletěli vrtulníkem! Tato kapela tří mladíků z Kutné hory se snesla z nebe na podium, podobně jako bývá k vidění jen u úspěšných zahraničních kapel. V České republice se nikdy nic podobného neuskutečnilo ani u těch nejslavnějších osobností vystupujících na největších festivalech. „Jelikož naše muzika osloví občas i starší publikum, stalo se to, že jsme se zalíbili chlapíkovi, který má vrtulníky a nabídl nám, že nás na Rokycany Fest hodí právě tím vrtulníkem,“ říká Petr z Rybiček 48 a doplňuje: „Pak jsme koukli, že to bude zrovna 300. koncert a navíc Kuba bude mít narozeniny – no lepší příležitost bychom letos těžko hledali!“ Velice chytlavá melodie a vtipné texty z druhého alba „Amores Perros, Voe!“ dostali Kubu, Petra a Ondru z Rybiček 48 na výsluní české hudební scény. Jejich vystoupení si užívají mladí, ale výjimkou není ani padesátiletý pár. V kotli si užívají půvabné mladé fanynky, ale i skalní příznivci již legendárních kapel jako jsou Tři sestry, kteří znají texty písní Rybiček 48 a zpívají společně s kapelou. Tak vypadají v současné době koncerty velmi nadějné trojky na letních hudebních festivalech.

 

PIRILLO

PIRILLO

PIRILLO (rock, Přerov)

Tato regionální rocková legenda oznámila na jaře 2010 comeback po 20 letech. VSvou premiéru v sestavě  Pavel Novák – zpěv, Jarda Macíček – kytara, zpěv,  Ivan Němeček – kytara, zpěv, Lumír Tšpon – klávesy, zpěv, Ivoš Kolařík – basa, Robert Tšpon – bicí, zpěv, realizovala v předsváteční pátek 30.04.2010 na náměstí T.G.M. v Přerově. Jako promotion proběhly články v novinách na Přerovsku, Olomoucku, Prostějovsku.  Kabelová televize  Přerov natočila reportáž ze zkušebny. „Zkoušíme statečně a musím neskromně konstatovat, tedy napsat,  že kapela šlape neskutečně. Chystáme koncert ze starých hitů, namátkou:  Netopýr, Patka, Nářez, Koupím vrak, Trvalá, Čachtická paní, Líná Ema, Hvězdy v očích, Poslední noc, Zázrak, Smůlu mám, Dej si říct, Dávej a ber a mnoho dalších.  Nadšení a entuziasmus jako zamlada. Chystáme špičkový zvuk.  Máme pro Vás řadu překvapení……“. A proto jsme neváhali a pro trochu nostalgie jsme Pirillo pozvali i na náš festival.

 

DORO & WARLOCK REVIVAL

DORO & WARLOCK REVIVAL

DORO & WARLOCK REVIVAL (heavy metal, Olomouc)

Kapela vznikla na podzim 2003 v souvislosti s kolegiální revivalovou kapelou, se kterou si představitelka DORO zazpívala duet. U tohoto hostingu samozřejmě nesměla chybět pilotní skladba Warlock All We Are. Jelikož ohlas publika byl nadmíru velký, vznikla samostatná formace DORO & WARLOCK REVIVAL. Svým nadšeným příznivcům oživuje v paměti jak nezapomenutelné hity Warlock All We Are, Earthshaker Rock, Burning The Witches, A Whiter Shade Of Pale atd., tak hity sólové dráhy Doro Always Live To Win, Love Me In Black, Breaking The Law, You´re My Family, She´s Like Thunder atd. A z nového alba Doro Fear No Evil z 01/2009 také skladbu The Night Of The Warlock, kterou se DORO po 20 letech tématicky vrací ke své původní kapele pojmenované po své ikoně čaroděje jménem WARLOCK. Skupina klade velký důraz jak na hudební stránku, tak na pódiovou show a image, která k WARLOCK a DORO neodmyslitelně patří. Kapela vznikla jako pocta německé metalové královně DORO a její fantastické muzice a bojovnické duši! ROCK ON!

 

SPOCENÁ UKLÍZEČKA

SPOCENÁ UKLÍZEČKA

SPOCENÁ UKLÍZEČKA (rock, Přerov)

V jedné nejmenované hospodě se potkali dva krásní, urostlí a bystří mládenci. Jmenovali se Kosťa a Radek. Po třetím pivu vysvitlo, že Kosťa je krycí jméno a Radek pravé. Po pátém pivu vysvitlo, že jsou oba muzikanti (… začali si totiž zvesela zpívat a rytmicky bouchat do stolu). Po sedmém pivu si navzájem prozradili, že Kosťa hraje ve známé kapele Notorest a že Radek právě odešel ze zlínské kapely Agnes. Po devátém pivu zjistili, že mají hodně společného, po jedenáctém, že spolu něco vymyslí a po posledním (tady jsou informace již značně nepřesné) se dohodli, že spolu založí novou kapelu a tak se i stalo. V roce 2007 vyrazili na první koncerty. Po různých personálních změnch nastala nová (Radek – zpěv, Kosťa – kytara, zpěv,  Peča – baskytara, zpěv, Zdencek – bicí), a kapela pevně věří, že i lepší etapa Spocené uklízečky a tím i rodící se veselá pohádka se šťastným koncem. Dobrou noc!