Dřevorockfest 2008

IV. ROČNÍK – SOBOTA 09.08.2008 

DŘEVOROCKFEST 2008 - plakát

DŘEVOROCKFEST 2008 - plakát

 

ARGEMA – 16:00-17:00 h

STRACENÉ RÁJ – 17:30-18:30 h

NEVÍM – 19:00-20:00 h

EWA FARNA – 20:30-21:30 h

RYBIČKY 48 – 23:30-00:30 h

DORO & WARLOCK REVIVAL – 23:30-00:30 h

MEMORIA – 01:00-02:00 h

 

DŘEVOROCKFEST 2008 – radio spot (1,2 MB)

 

 

Dřevorockfest 2008 - Přerovský deník - článek 01.08.2008

Dřevorockfest 2008 - Přerovský deník - článek 01.08.2008

[26.08.08 BuM] Následujícím reportem se ještě jednou vrátíme ke zhodnocení letošního „dřewák“ festu, který byl doposud našim nejúspěšnějším festivalovým počinem. Skvělý mainstream v podání headlinerky EWY FARNE, další z řad talentovaných hudebních teenagerů trio NEVÍM, z punkového soudku populární RYBIČKY 48, věrohodná kopie legendy metalové královny DORO, atmosférický metal hranické skupiny MEMORIA, nefalšovaní zástupci hanácka STRACENÉ RÁJ a rozjezdový klasický rock moravské pětičlenné formace ARGEMA, toť stručný výčet hvězd, které „dočtveřice“ zajistily úspěch 4. ročníku DŘEVO ROCKFESTU, dříve pojmenovaném SECO FEST.
Náročné přípravy provázel již od pátku přechodný déšť. Stále jsme doufali a symbolicky vznášeli prosbu do nebe, aby už ta voda na nás přestala padat. Nejvyšší nás zkoušel až do sobotního odpoledne, kdy nad moravskou plání konečně rozhrnul mraky a propustil alespoň pár slunečních paprsků. Inventář stihl uschnout a akce se rozběhla na plné obrátky.

Dřevorockfest 2008 - Přerovský deník - článek 01.08.2008
Dřevorockfest 2008 – Přerovský deník – článek 01.08.2008

Sic jako spoluorganizátor, nezúčastnila jsem se však dění od začátku kvůli jiné, sportovní aktivitě, Ewu jsem si už ale nenechala ujít. Mrzí mě však, že jsem si nemohla vychutnat i show třech mlaďochů NEVÍM, jejichž pojmenování mi iniciuje jakoby stav mladistvého „nevím, na mnohé teprve přicházím…“. Nemůžu tedy napsat žádný dojem či postřeh z prvních třech vystoupení.
S pojmem ARGEMA mi okamžitě utkví v paměti pivní hymna „Jarošovský pivovar“ a „Tohle je ráj“, oba produkty devadesátých let, kdy ve velkém frčely tradiční zábavy a Argema v té době významně nabírala na popularitě. Přibližně před rokem jsem se seznámila s tvorbou i členy ryze hanáckého ansámblu STRACENÉ RÁJ. Jejich ve znaku propagované toaletní zvony bych ale ráda viděla při jejich show v akci :-). Na Olomoucku mají pro svůj osobitý styl vcelku početné publikum a proto jsem je zařadila do programu, posluchači však ale jejich originalitu zřejmě dostatečně nevstřebali, což vlastně vyzývá skupinu najít a zasvětit tento ztracený či spíše ještě nenalezený ráj. Tři teenageři NEVÍM s průměrným věkem 14,67 let, fungující už bezmála 6 let, kdy měl tehdy nejmladší baskytarista Tonda pouhých 8 let, jistě zaujmou každého diváka. Nejmladší a nejmenší benjamínek Tonda za basou i teď není moc vidět :-). A když se k tomu mimo jejich vlastní tvorbu přidají převzaté hity legend Led Zeppelin, AC/DC, Metallica atd., jásající spokojené publikum je na světě.
Časový harmonogram vycházel dle plánu, předskokani Nevím připravili EWĚ FARNE nažhavený dav. Před půl devátou v backstage vrcholily přípravy, vizážistka dodávala Ewě dokonalou image, Ewa mezitím testovala svůj mikrofonní a in-ear systém. U zábran se tísnilo kvantum nezletilých, často ani ne desetiletých. Čas vhodně zvolený již zajistil nezbytné přítmí a toužebně očekávaná show mohla začít. O repertoáru Ewy toho nedokážu moc napsat, její koncert jsem však důsledně sledovala, její melodické poprockové podání mě stále nutilo si podupávat, zkrátka skutečně jsem si to užila. Utkvěly mi v paměti hity „Ticho“, „Jaký to je“, ukolébavá balada „Lajlajlaj“ a závěrečný hit „Měls mě vůbec rád“. Poté nastoupilo naše symbolické gesto – čokoládový dort ve tvaru kytary s 15 svíčkami k 15. narozeninám Ewy, která je dle kalendáře slaví 12.8.. Dortem byla velmi mile překvapena a zaskočena a v zákulisí dokonce dojetím uronila slzu. Pro nás pořadatele je to ta nejlepší odměna. Následovala kýžená autogramiáda a mezitím se jeviště připravovalo na punkovou dávku.

Dřevorockfest 2008 - Přerovský deník - článek 22.08.2008

Dřevorockfest 2008 - Přerovský deník - článek 22.08.2008

V průběhu vystoupení tria RYBIČKY 48 jsem se se svou kapelou chystala na následující koncert, proto opět nemůžu hodnotit. Jediný song, který jsem zaregistrovala také na loňskému festu Šternberský kopec, kde mimo jiné hrála i originál DORO, je „Reality show“. Na této kapele mi stejně jako na Ráji imponuje veselé podání a humor zakomponovaný do hudby. Před půlnocí přišla na řadu z hard´n´heavy soudku legendární metalová královna DORO ve vlastním podání. V tradičním hodinovém setu s 13 skladbami se úvodním náročnějším speed songem „Earthshaker Rock“ otřásla zřejmě i zámecká zem, zvolnilo se pátou v pořadí baladou Für Immer, v půli setu zazněla 21 let stará hymna tehdejší původní sestavy WARLOCK „All We Are“, kterou jsme si mezi posluchačí našli řadu zpěváků, stejně jako v předposledním coveru Judas „Breaking The Law“, povedla a líbila se i další krásná balada „Love Me In Black“, kterou jsme před 2 měsíci natočili ve formě live video klipu, dostupném na webu či Youtube.com. Komplet domácí zázemí, jednak na vlastním festivalu, jednak díky vlastnímu ozvučovacímu SECO týmu „Michal/Vašek/Libor/Marian“ a jednak celkově vydařenému dni jsme se snažili předvést i maximální show, o které obstojně vypovídá část následující fotogalerie. Posledním a velmi příjemným atmosférickým metalovým ukončením byla MEMORIA, které se dočkaly odhadem přes dvě stovky fandů či akčních nezmarů. V současnosti band představuje své nejnovější album „Ambivalent Ecstasy“, ze kterého zazněla například nebeská „Splintered Heaven“. Kolegiální zpěvule Andrea v čele a violistka Iva se velmi důkladně zaměřují na melancholii a emoce a tvrdý nástrojový podklad je skvěle symbiózně doplňuje. Příjemná tečka na závěr…
Zároveň je nám velkou poctou upřímné ohodnocení ze strany managementu Ewy Farne a Nevím, kteří nám ještě i písemně poděkovali za skvělý festival, organizaci, ozvučení, služby, a v případě Ewy i skutečné dojetí ze „sladkého“ blahopřání.
Velký dík patří hlavnímu pořadateli ALEŠI, se kterým ozvučovací firma SECOZVUK spolupořádala tento již tradiční festival, letos obzvláště vypečený! Dík dále patří celému pořadatelskému týmu, účinkujícícm kapelám, fotografům, sponzorům, obci Dřevohostice, a samozřejmě ZVUKAŘŮM!

 

Nebyly nalezeny žádné obrázky


EWA FARNA - Ticho (2007)

EWA FARNA - Ticho (2007)

EWA FARNA (pop/rock, Třinec)

Mladičká zpěvačka EWA FARNA se pomalu, ale jistě stává fenoménem české popmusic. Ve svých 14 letech má za sebou dvě alba, několik desítek samostatných koncertů, několik anketních ocenění. Její příklad ukazuje, zejména ve srovnání s produkty soutěží typu Superstar, že nové tváře se dají najít i jinak, přirozenější cestou. Ewa zpívá od mala. Její tatínek vede v rodné Vendryni folklorní soubor, její teta zpívá v ostravské opeře. Hvězda této mladé interpretky začala stoupat v polské verzi soutěže typu „Rozjezdy pro hvězdy“, kde si jejího talentu všiml hudební skladatel a producent Lešek Wronka. Záhy zjistil, že Ewa je dcerou jeho spolužáka z dob studií, Tadeusze.
Vyprodukoval tedy s Ewou první desku. Zřejmě ani sám Wronka a Ewa už vůbec nepředpokládali, co se bude dít. Písničky z desky na dlouhou dobu okupovaly přední místa hitparád, Ewa získává první ocenění a vyráží na první samostatné koncerty se svou doprovodnou skupinou. Partu skvělých mladých muzikantů vede kytarista a skladatel Marcus Tran, člověk v pražských rockových kruzích nikoliv neznámý. Celý loňský rok Ewa pilně koncertovala. Téměř každý týden alespoň dva koncerty a to i na pekelných podiích rockových festivalů, kde též okusila tvrdost reality v podobě pivních kelímků. Na podzim vydává druhou desku Ticho. Ta je od vydání prodejním trhákem a i dnes se drží na šestém místě prodejnosti desek v žebříčku IFPI. Zatímco vítězka první řady Superstar – Aneta Langerová prodává svou poslední desku ve výprodejích, Ewa před měsícem vydává reedici desky Ticho. V současné době brázdí Ewa Farna se svou kapelou česká města s prvním samostatným turné. Při loňském turné Anety byl problém s návštěvností. Několik koncertů se dokonce muselo přeložit s velkých hal do menších prostor. Ewin tým momentálně řeší záležitost opačnou. První koncerty byly naprosto vyprodané. Tedy se řeší přemístění dalších koncertů do větších hal.


NEVÍM

NEVÍM

NEVÍM (rock, Pustějov)

Členové NEJMLADŠÍ rockové skupiny NEVÍM ve složení Tonda basa 13 let / Matěj bicí 14 let / Michal kytara 16 let skvěle ovládají své nástroje a velice důvěryhodně reprodukují skladby jak rockové klasiky, tak vlastní. Do repertoáru zařadili songy legend AC/DC, Led Zeppelin, Nirvana, Metallica, Ozzy Osbourne, Nickelback…, z vlastních věcí to jsou například songy Lítám, Černobílá, SK8, To dám, Hádej. Účinkovali už i jako předskokani kapely Kabát na turné Dole v dole, na loňském ostravském vánočním koncertu skupiny Olympic, na předávání Andělů v ČEZ aréně, dále například na festivalu Pink Panther Fest a s kapelami Support Lesbiens, Doga, Krucipüsk, Škwor a Kabát. Tato mladistvá trojice se objevila i před televizními kamerami v pořadech Toulavá kamera, Tak neváhej a toč, Pop Art, Mléčná dráha, Děti patří domů, Pomozte dětem, Poznejme se. Nedílnou součástí existence této kapely je klip „Černobílá“, který běží na Očku a česrvě vysílaný klip „SK-8“ v hitparádě na TV Alternativa. Taktéž stojí za zmínku 2.místo na soutěžním festivalu Autostráda v Bochni v Polsku.

 

RYBIČKY 48

RYBIČKY 48

RYBIČKY 48 (pop/punk, Kutná Hora)

Kutnohorská pop-punková formace skvadra RYBIČKY 48 funguje již 6 let a má za sebou odehranou slušnou várku koncertů. Pozitivní energií nabitá hudba oslovuje především mladé publikum. V tvorbě kapely jsou znát vlivy vzorů, především amerických skupin Blink 182, Good Charlotte, Sum 41…
Věkový průměr ve skupině je 20 let. Skupina hraje ve složení Petr Lebeda – kytara, Ondřej Štorek – bicí a Jakub Ryba – basová kytara. Frontman skupiny Jakub Ryba je synem jednoho z nejlepších jazzových baskytaristů světa, evropského Pastoria Pavla Jakuba Ryby, prestižního hráče firmy Warvick.
Po podepsání smlouvy s major labelem Supraphon se kapela dostala do médií a do TV. Rybičky 48 se objevují v pořadech a rozhovorech na českých rockových rádiích. Videoklip Plovárna běží na hudebním kanálu Óčko a v České televizi. Za pár dní kapela odstartuje turné k čerstvě vydanému albu „Amores Perros, Voe!“

 

DORO & WARLOCK REVIVAL

DORO & WARLOCK REVIVAL

DORO & WARLOCK REVIVAL (hard´n´heavy, Olomouc)

Kapela vznikla na podzim 2003 v souvislosti s kolegiální revivalovou kapelou, se kterou si představitelka DORO zazpívala duet. U tohoto hostingu samozřejmě nesměla chybět pilotní skladba Warlock All We Are. Jelikož ohlas publika byl nadmíru velký, vznikla samostatná formace DORO & WARLOCK REVIVAL. Svým nadšeným příznivcům oživuje v paměti jak nezapomenutelné hity Warlock All We Are, Earthshaker Rock, Burning The Witches atd., tak hity sólové dráhy Doro Always Live To Win, Breaking The Law (remake Judas Priest), Fear Of The Dark (remake Iron Maiden), You´re My Family atd. Skupina klade velký důraz jak na hudební stránku, tak na pódiovou show a image, která k Warlock a Doro neodmyslitelně patří. Kapela vznikla jako pocta německé metalové královně DORO a její fantastické muzice a bojovnické duši! ROCK ON!

 

MEMORIA

MEMORIA

MEMORIA (atmospheric rock, Hranice n.M.)

Kapela MEMORIA (Hranice) vznikla v červnu 1998. V březnu 2001 vydává svou první desku „Children of the Doom“ u Leviathan Records. 0sudovou změnu ve složení prodělali v roce 2002, kdy zpěváka Pavla Chudého vystřídala mladá talentovaná zpěvačka Andrea Baslová. V roce 2002 se dostali do stáje REDBLACK. V únoru 2003 pod producentským dohledem Miloše „Dodo“ Doležala ve studiu Hacienda natočili CD pod názvem „The Timelessness“. Memoria si potom prošla personálními peripetiemi, což ji na určitý čas zbrzdilo. V roce 2007 opět vyráží do Haciendy v Žirovnici a natáčí další CD „Ambivalent Ecstasy“. V současné době skupina propaguje toto své třetí album Ambivalent Ecstasy (vychází jaro 2008), které máte možnost poslechnout si na našem festivalu…

 

STRACENÉ RÁJ

STRACENÉ RÁJ

STRACENÉ RÁJ (hanácké bigbít, Olomouc)

Kapela STRACENÉ RÁJ je z Hané od Olomóca z Mezec. Hrajem a zpiváme Hanácké bigbit a to tak, že uplně hanácke. Egzistojem ud roka 1993 a za to dobo se nám povedlo verobit dvě dema a jedno regulérni cédo. Protože je to taková hanácká prdel, tak se temo meze leďma docela daři a tak se daři aji nám. Ešle vás to zajimá, tak přendite negde na návštěvo na náš web. Přejem slály zdravi.
Pokud po vystoupení Straceného ráje někdo pořád neví, proč je znamenité nosit s sebou v kapse gumový zvon, nezbývá než mu doporučit koupit si novou desku, která navazuje na úspěšná dema, o kterých praví web kapely: „Meze leďma se o rozšéřeni postarale hudebni piráti.“ Na Straceném ráji 2007 najdete kosmonauta Remka, zloděje slepic, ale i hloupá děvčata, která neví, že muzikanti jsou nejlepší milovníci. Do auta nedoporučuji. Hrozí havárie. Ideální podmínky pro poslech popisuje kapela takto: „Před zahájenim poslecho se doporočoje pohodlně natahnót kosti na gauč a otevřit si lahváča.“ Na gauči se můžete smíchy potrhat dle libosti a nehrozí, že při tom třeba zapomenete zastavit na semaforu…:-)

 

ARGEMA

ARGEMA

ARGEMA (rock, Uherské Hradiště)

Seskupení ARGEMA, které má své kořeny v Uherském Hradišti, ve městě dobrého vína a známé výtvarné umělecké školy, se zrodila před čtvrtstoletím. V průběhu let prošla řadou změn v personálním složení. Argema jakoby prý trošku umírala, ale znovu vstala a na naší hudební scéně si už vydobyla svoji pevnou pozici. „Není to však pravda, je to naprostý nesmysl, který možná šíří novináři a hudební publicisté v jihomoravském hlavním městě. V minulém roce odehráli přibližně sto koncertů. Pilně pracovali na nových skladbách, které zúročili na novém CD „Čas se zbláznil“, které vzniklo ke čtvrt století výročí založení kapely. Nové album dostávalo jasnou podobu. S tím samozřejmě byla spousta práce a hlavně spolupracovali s několika textaři, což bylo časově dosti náročné. Kapela hraje v současné době ve složení Miloš Ledabyl (kytara), Daniel Škrášek (klávesové nástroje), Jaroslav Filgas (zpěvák) a Kamil Hanáček (basový kytarista).